Апасиев: Драг Оливер, тргнавте против народот со палици и кучиња, ќе завршите бетер од Гоца

 481 

Лидерот и пратенк на Левица, Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил упати порака до министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и истакна дека вчера не потпаднале на стапицата и навремено се дистансцирале од провокаторите.

Драг Оливер.

Синоќа не ви влеговме во стапицата на тајната полиција. 50-темина уфрлени провокатори со качулки од АНБ, кои застанаа пред транспарентот на Левица, беа навреме “прочитани” и левичарите се дистанцираа од нив со санитарен кордон!

Не ви паѓаме на тие ефтини финти, за после да имате основ да го поапсите цело раководство на Партијата (како што ве учат петте агенти на ЦИА за местенки, кои дошле пред два дена во Македонија).

МАКЕДОНИЈА е долга и широка работа бе, предавници. За неа сме спремни и да изгинеме, ама не сме до толку глупи да наседнеме на вашите местенки. 

Се гледаме секоја вечер – се побројни и се посплотени! До конечниот крај на оваа корумпирана окупациона Влада.

Тргнавте против народот со палици, пендреци и кучиња. Ќе завршите бетер од Гоца. 

Се гледаме на барикадите!

До вашиот конечен крај!

#СекојДенВоСедум

#NoPasaran“, напиша Апасиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment