Архиерејска Вечерна во Битола за Свети Наум Охридски, Чудотворец

Loading

На 04.01.2022 г., во предвечерието на празникот, кога го празнуваме споменот на Светиот Наум Охридски Чудотворец, Митрополитот Преспанско-пелагниски г. Петар, отслужи празнична Вечерна богослужба во манастирот Св. Наум, во Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment