Битола:Вработен во фирма истурил пепел од палети во контејнер при што направил пожар. Интервенирала пожарната,едно лице има повреди

 1,985 

На 13.12.2022 во СВР Битола било пријавено на ул„Кирил
Вангелов Македонски“ во Битола настанал пожар во три
контејнери. Според пријавеното, З.С.(44) од Битола, вработен во
фирма на истата улица, во 18.00 часот истурил пепел од пелети
во еден контејнер, а потоа околу 20.00 часот, откако повторно
излегол од фирмата забележал дека излегува пламен од
контејнерите, по што со неговиот колега Г.К.(47) од Битолаи
други колеги почнале да го гасат со противпожарни апарати.
Екипа на Територијалната противпожарна единица Битола
целосно го изгаснале пожарот, а со повреди се здобил Г.К.. Увид
извршила увидна екипа на СВР Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment