Битола:санкционирани се 21 возач,возеле побрзо од дозволеното

 68 

На 25.01.2022 во периодот од 07.00 до 10.00 часот на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната.

За време на контролата санкционирани се 21 возач. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment