Битола сончево и топло до 33 степени

 1,082 

Во Македонија денеска времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје дневната температура ќе достигне 35 Целзиусови степени, Маврово 28, Охрид и Берово 29, Битола 33, Крива Паланка 31, Кавадарци 35, Дојран 36.

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. УВ индексот ќе биде 9, а дневните температури ќе се движат од 27 до 38 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment