Битолчанец поднел пријава.Замавнала кон него, но го удрила неговото дете, кое го држел во раце

На 01.01.2022 во 16.20 часот во СВР Битола, С.Р.(40) од Битола пријавил дека околу 14.00 часот пред хотел во Битола, Н.Т. замавнала кон него, но го удрила неговото дете, кое го држел во раце. За настанот е известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор Дневен билтен МВР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment