Битолчанец пронајден починат во својот дом, без траги на насилство

 1,562 

На 05.10.2022 околу 17.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во сопствениот дом во Битола бил пронајден починат Т.П.(69) од Битола. Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција. Увид бил извршен.- информираат од Битолската полиција

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment