Битолчанeц пријавил физички напад од сопругата со која се разведувал и нејзиниот партнер

 253 

Свр Битола
На 02.11.2022 во СВР Битола, 36-годишен маж од Битола пријавил дека во Битола бил физички нападнат од неговата сопруга К.С. со која бил во бракоразводна постапка и нејзиниот партнер В.Ц.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.- информираат од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment