БИТОЛЧАНКА ПРИЈАВИЛА 13 ГОДИШНАТА ЌЕРКА СЕ ОДДАЛЕЧИЛА ОД НИВНИОТ ДОМ, ПОЛИЦИЈАТА ПРЕВЗЕДЕ МЕРКИ ЗА ПРОНАОЃАЊЕ

На 01.01.2022 во 16.30 часот во СВР Битола М.М.(45) од Битола пријавила дека нејзината ќерка А.М.(13) се оддалечила од домот и ја известила дека ќе оди кај нејзиниот дедо, но се сомнева дека е со нејзиното момче. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

извор Дневен билтен МВР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment