ВОЗЕЛ ТАКСИ БЕЗ ЛИЦЕНЦА, ПОЛИЦИЈАТА МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

 563 

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Б.(57) од кичевското село Туин, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување лиценца“.

При контрола извршена на 17.02.2022 кај месноста „Осломешка раскрсница“ кај Кичево, полициските службеници го затекнале пријавениот при управување такси возило во кое превезувал патници без да поседува лиценца издадена од надлежен државен орган.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment