Во Битола две лица лишени од слобода поради марихуана

 194 

СВР Битола со детали:

На 25.07.2023 на ул.„Батаљон Стив Наумов“ во Битола, полициски службеници од
криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода Ц.Т.(41) и С.Ј.(27),
двајцата од Битола, бидејќи кај Ц.Т. била пронајдена и одземена марихуана. По
документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment