Во кривопаланечко пронајдени делови од човечко тело

 1,659 

Во атарот на село Конопница, кривопаланечко пронајдени се делови од човечко тело, по што веднаш е алармирана полицијата.

„На 12.06.2022 во 17:24 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека во ливада во атар на с.Конопница, кривопаланечко, бил пронајден дел од човечки труп и облека.

 Увид извршила екипа од ОВР Крива Паланка, а по наредба на Јавен обвинител ќе биде извршена обдукција“ – стои во известувањето од МВР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment