Во пожар во битолско изгоре 94-годишен старец,пријавила негова внука

Loading

Деведесет и четиригодишен човек загина во пожар, што избувнал вчера во помошна просторија од куќа во битолското село Добрушево.

Инцидентот го пријавила неговата внука Ј.М.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола. По насока на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment