Во стан на Прилепска во Битола пронајдено починато лице без видливи траги на насилство

 5,146 

СВР Битола известува дека:

На 27.06.2023 во СВР Битола било пријавено дека во стан на ул.„Прилепска„ во Битола
бил пронајден починат Б.С.(65) од Битола. Од страна на лекар од Итна медицинска
помош Битола констатирана е смрт без видливи траги на насилство, а увидот го
извршила увидната екипа на СВР Битола. Од страна на јавен обвинител наредено е да се
изврши обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment