Вработена во Клиничка болница Битола, физички нападнала колешка

Според дневниот билтен на СВР Битола, евидентиран е физички напад на работно место. Имено како што информираат од полицијата На 01.03.2024 во 15.50 часот во СВР Битола, Т.Ч.И.(49) од Битола пријавила дека на работното место во Клиничка болница Битола била физички нападната од нејзината колешка Д.Т. од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment