Времето денес:Претпладне сончево а потоа се очекува дожд

 9,757 

Како и во претходните денови, и за денеска се очекува сончево време во претпладневните часови, а потоа се очекува дожд.

„Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса и во следните денови во претпладневните часови ќе се задржи сончево време со мала до умерена облачност, а во попладневните променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме со интензивен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град“, велат од АМСМ, според прогнозите од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment