Времето денес променливо облачно и студено со врнежи од снег

 68 

Времето ќе биде променливо облачно и студено со локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен, вдолж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната ќе достигне од 1 до 6 степени.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно и студено време со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment