ВРЕМЕТО УТРЕ: Облачно и студено со врнежи од снег на планините, а од дожд на пониските места

Попладне ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од повисоките места. Во западните делови врнежите ќе бидат пообилни.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд. Во повисоките делови од котлината врнежите попладне ќе преминуваат во снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment