Времетро утре и во следните денови

ВРЕМЕТО УТРЕ: Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, кој од пладне ќе го промени правецот во северен и долж Повардарието ќе засилува.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во првите два дена од новата седмица ќе има преодно стабилизирање на времето, а нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег се очекува во среда и четврток.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment