Граѓани ја пробија заштитната ограда пред Владата

 875 

Ескалираше ситуацијата на протестот против бугарскиот предлог кој се одвива трет ден по ред пред Владата.

Граѓани кои излегоа да го изразат својот револт ја пробија заштитната ограда и со предмети фрлаат кон Влдата.

https://www.facebook.com/watch/?v=1041154066519685&tn=F

извор Сител

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment