Демонстрантите од пред Владата се движат кон Собранието

 936 

Македонците кои и вечерва по трет пат масовно излегоа на протест против францускиот предлог од пред Владата се движат низ централното подрачје, а крајната дестинација најверојатно ќе биде Собранието на Република Македонија.

Претходно револтираните граѓани ја пробија заштитната ограда и со предмети фрлаат кон Владата.- јавува Курир

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment