Денес температура до 17 степени

 138 

Времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец, особено во западните делови. Во текот на ноќта во североисточните и источните делови ќе има слаб локален дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 0, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment