Дневен билтен СВР Битола

На 06.02.2024 во 04.15 часот во СВР Битола, Д.А.(35) од Битола пријавил дека на ул.„Филип втори македонски” бил каснат од куче скитник.

На 05.02.2024 на ул.„Цане Кузманоски“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода В.Ј.(51) и Р.Ј.(75), двајцата од Прилеп, затоа што  физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По документирање на настанот, против нив ќе следува соодветен поднесок.

На 05.02.2024 во 20.30 часот во ОВР Прилеп, Љ.Р.(43) од Прилеп пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца други малолетници кои ги познавал. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 05.02.2024 во 15.00 часот во ОВР Прилеп, Ц.Ј.(68) од Прилеп пријавила дека на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп била касната од куче скитник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment