Едно лице со закана на 27 годишник на улицата Караорман во Битола му одзело пари

 2,975 

Од СВР Битола информираат дека на 11.08.2022 во 10:45 часот во ООК-ОКП при СВР Битола А.Ч.(27) од с. Црнобуки Битола пријави дека околу 07:45часот м на улицата Караорман голем мост едно лице со закана му одзело пари.За случајот е известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment