Заев имаше 50 советници , Ковачевски ќе работи со 13

 70 

Премиерот Димитар Ковачевски ќе има 13 советници наместо досегашните 50 советници на поранешниот премиер Зоран Заев, велат добро информирани извори во Владата.

Според изворот, меѓу советниците има професори од Економскиот факултет во Скопје, директор на македонска банка, Македонка професорка од Велика Британија, двајца се поранешни европарламентарци од Германија. Се очекува имињата на советниците на премиерот да бидат објавени наскоро.

Досегашните 50 советници, ќе бидат распределени на други работни места.

цивилмедиа

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment