Започна Сенароден протест.Од „Ултиматум, не благодарам“ ги повикуваат граѓаните мирно и достоинствено да протестираат

 388 

Со развеани македонски знамиња и свирежи за власта се одвива протестот пред Собранието кој започна точно напладне.

Од „Ултиматум, не благодарам“ ги повикуваат граѓаните мирно и достоинствено да излезат на сенародниот протест против, како што велат, понижувачкиот предлог за Македонија.- јавува Курир.

Половина час пред почетокот на оваа седница обраќање во законодавниот дом ќе има претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

извор на веста и фотографија https://kurir.mk/makedonija/vesti/vo-zivo-senaroden-protest-pred-sobranieto-protiv-francuskiot-predlog/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment