За настанот со насилството во Прилеп на две лица му е одредена мерка притвор во траење до 8 дена

 3,830 

На 03.10.2022 полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода С.П.(34), Т.П.(32), двајцата одРосоман, Г.С.(25), Н.Н.(34) и В.С.(36), тројцата од Прилеп, постапувајќи по пријава од Р.Н.(35) од с.Мелница, Општина Чашка, според која додека тој и членови на неговото семејство со патнички возила патувале од с.Мелница кон с.Цапари, битолско биле пресретнати и физички нападнатиод неколку лица кои биле со патнички возила „поло“, со кавадаречки ознаки и „БМВ“, соприлепски ознаки. Лицата се приведени и по
документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

СВР Битола информира дека за настанот со насилство во Прилеп на две лица му е одредена мерка притвор во траење од 8 денови

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment