Земјотрес од 2.1 степен, епицентар во близина на Битола

Според информации на ЕМСЦ, јачината е 2,1 степен по Рихтер.

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Епицентарот е во близина на Битола.

Според информации на ЕМСЦ, јачината е 2,1 степен по Рихтер.

изворhttps://nezavisen.mk/zemjotres-vo-bitola/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment