Земјотрес со јачина од 3,6 степени,епицентарот кај македонско-грчката граница во близина на Битола

 121 

Попладнево почувствуван земјотрес во Битола. Земјотресот бил со јачина од 3,6 степени по Рихтер.

Според првичните информации епицентарот е кај македонско-грчката граница во близина на Битола. Потресот се случил околу 14:01 часот, според податоци од ЕМСЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment