Канал 5:МВР заплени дрога вредна 200 000 евра, има упасени

 67 

Македонската полиција заплени дрога вредна 200 000 евра, уапсени десетина криминалци во Скопје. 

Во голема полициска акција синоќа на повеќе локации во Скопје се запленети 60 кг. марихуана, вредна околу 200 000 евра, а приведени се десетина криминалци и тоа од скопски Грчец, од Косово, како и од Албанија, дознаваме од извори на истрагата.

Засега нема официјално соопштение од МВР, но во текот на денот очекуваме детални информации од полициската акција.-јавува Канал 5

https://kanal5.com.mk/kanal-5-doznava-makedonskata-policija-zaplenil-driga-vredna-200-000-evra-ima-upaseni/a517680

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment