Кај две лица од Битола полицијата пронајде и одзеде хероин

 944 

На 17.11.2022 во 21.20 часот на ул.„Девеани“ во Битола, полициски службеници на криминалистичката полиција при СВР
Битола ги лишиле од слобода А.Ш.(30) и И.С.(29), двајцата од Битола, затоа што при преглед кај нив, кај А.Ш. биле пронајдени
и одземени хероин и предмети со остатоци од прашкаста материја. Тие биле задржани во полициска станица и по целосно
документирање на случајот против нив ќе следува соодветена пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment