Кај Жабени во Битола утрово се преврте автобус со работници

Loading

Во Индустриската зона Жабени во Битола утрово се преврте автобус полн со работници од фабриката „Кромберг и Шуберт“. Автобусот превезувал патници од третата смена кои требало да бидат пренесени во Битола.Автобусот се превртел на излезот од фабриката, а пет лица биле пренесени во болница, но се надвор од животна опасност.

извор https://kurir.mk/makedonija/hronika/se-prevrte-avtobus-so-rabotnici-vo-bitola-povekjemina-povredeni-foto/?fbclid=IwAR3KbJpO9GTerTbPY25oCNL3QWziP_fSJ5aeb8e2qbTzf0VLrq7YlZLX6nI

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment