Криминалистичката полиција на СВР Битола пронајде украдено возило кое е вратено на сопственикот

Loading

Во текот на денешниот ден, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола во населба „Баир” во Битола го пронашле патничкото моторно возило марка „југо” со битолски регистарски ознаки, кое од страна Ј.Ј.(82) од Битола било пријавено за украдено. Возилото е вратено на сопственикот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment