Лице од Баница струмичко го нарушило јавниот ред и мир во Битола и бил приведен поради агресивност кон полицајци

 1,093 

На 09.07.2023 година од страна на полициски службеници од СВР Битола приведен бил
З.А.(31) од с.Баница, струмичко, бидејќи на ул.„Св. Нектариј Битолски“ во Битола го
нарушил јавниот ред мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои
вршеле службени дејства. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment