Лишен од слобода прилепчанец, кај него пронајдена и одземена марихуана

 7,670 

На 24.08.2022 нa ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп,  полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Б.С.(25) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена е марихуана. По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment