МАРШОТ НА ЛЕВИЦА ВО ИМЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

 1,783 

Вечерва, околу 19 часот, членовите на Левица од Велес, Гевгелија, Битола и Скопје пристигнаа до вечното почивалиште на великанот на македонската револуционерна борба – Гоце Делчев, по тридневниот марш во негова чест.?? На дочекот присуствуваа претставници од високото партиско раководство, како и од членството, за заедно сите да оддадат почит кон македонскиот револуционер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment