МВР:Приведен битолчанец осуден на казна затвор од седум години

 1,241 

На 05.07.2022 на ул.”Караорман” во Битола, полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода М.С.(26) од Битола. Тој бил баран по централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Куманово за доиздржување на казна затвор од скоро една година, а бил осуден на казна затвор од 7 години и 2 месеци.

Лицето ќе биде спроведено во установата за доиздржување на затворската казна.- информира полицијата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment