Министерот Османи ја пречека Фон дер Лајен: Посетата доаѓа во вистинско време

 390 

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, ја дочека претседателката на ЕК Урсула фон дер Лајен, која денеска ќе присуствува во Скопје, и ќе се обрати пред пратениците пред расправата за Францускиот предлог за тргнување на ветото од Бугарија.

„Добредојде за претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен

Оваа посета доаѓа во вистинско време, пред самиот крај на процесот на широки консултации околу последниот предлог од француското претседателство со Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ.- јавува ТВ 21

Цела вест тука https://mk.tv21.tv/ministerot-osmani-ja-precheka-fon-der-lajen-posetata-doaga-vo-vistinsko-vreme/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment