Министерот Шаќири ќе го разреши директорот од Гостивар

 66 

Министерот Шаќири ќе го разреши директорот од Гостивар ако тоа не го стори градоначалникот Таравари

Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири, побарал од Државниот просветен инспекторат да изготви извештај за разрешување на директорот на основното училиште „Единство-Башкими“ во Гостивар, Зијадин Нуредини.

Како што дознава Слободен печат од извори во Министерството, Шаќири ќе го разреши директорот поради пропустите во случајот со малата Ембла, доколку тоа не го стори градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари.

Истрагата на Инспекторатот, според нашите извори досега констатирало дека има пропусти но од понеделник целиот извештај ќе му биде доставен на министерот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment