Му се слошио и со возило излетал од патот при што починал

 1,154 

На 17.11.2022 во СВР Битола било пријавено дека во с.Грнчари, ресенско, на патниот правец Макази-Маркова нога, на С.Е.(69)од
с.Асамати, ресенско, управувајќи патничко моторно возило „фиат пунто“ со охридски регистарски ознаки, му се слошило и
со возилото излетал од коловозот. С.Е. починал, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото
извршиле екипа од ОВР Ресен, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment