На распит повикан во Обвинителството д-р Жан Митрев

 3,227 

Во Обвинителството е повикан д-р Жан Митрев, кој, како што дознаваме, е на распит кај обвинителот Гаврил Бубевски кој го води предметот.- јавува Фактор.мк

Од Обвинителството за Фактор ја потврдија оваа информација. 

„Жан Митрев е повикан на распит во Обвинителството на распит за одредени околности за предметот кој го води Обвинитеклството, односно ОЈО Скопје по допрен глас од јавноста“, ни изјавија од Обвинителството.

Како што е познато, Обвинителството отвори предмет, по серијалот емисии Нечиста крв за наводни неправилности во таа приватна болница поврзани со лекување на пациенти. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment