На ул.Ленинова во Битола полицијата лиши од слобода битолчанец, кај него пронајдена и одземена марихуана

 2,055 

На 25.12.2022 на ул.„Ленинова“ во Битола, полициски службеници од Полициската
станица Битола го лишиле од слобода Б.З.(29) од Битола затоа што кај него била
пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе
биде поднесена соодветна пријава.- соопштија од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment