Недела на митарот и фарисејот,Литургија во храмот „Света Великомаченица Недела“, во Битола

На 13.02.2022 г., во Неделата на митарот и фарисејот, кога го празнуваме споменот на Светите бесребреници и чудотворци Кир и Јован,  Светата маченичка Трифена и споменот на Преподобен Никита Печерски се одржа Света Архиерејска Литургија во храмот „Свети Великомаченица Недела, во Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment