Недела на Православието во храмот „Свети Великомаченик Димитриј“ во Битола

Loading

На 13.03.2022 г., во Првата Недела од Великиот Пост (Недела на Православието), кога го празнувавме споменот на Светиот свештеномаченик Протериј и споменот на Светиот Василиј Исповедник,се отслужи Света Божествена Василиева Литургија во соборниот храм „Свети Великомаченик Димитриј“, во Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment