Од Билтенот на СВР Битола

На 01.12.2023 во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го привеле О.Т.(53) од Прилеп. При преглед на автобус со битолски регистарски ознаки, кој сообраќал на релација Скопје – Битола, со кој патувал О.Т., во неговата торба биле пронајдени 45 шишенца со метадон. По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава. – соопштуваат од СВР Битола

На 01.12.2023 во 16.06 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Борис Буџевски“ настанал пожар во патничко возило „форд” со битолски регистарски ознаки во движење, управувано од Р.С.(48) од Битола. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола,а повреднеи лица нема. Увид извшила увидната екипа на СВР Битола.

На 01.12.2023 во 22.30 часот  во ОВР Прилеп, Ф.Н.(34) од Прилеп пријавила дека на Плоштад „Методија Андонов Ченто” нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од Б.А.од Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 01.12.2023 во Ресен, полициски службеници од ОВР Ресен ги лишиле од слобода К.Н.(48) од од с.Вашерејца и Н.М.(41) од с.Новаци затоа што агресивно се донесувале и спречувале полициски службеници при извршување службени дејствија. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment