Од понеделник Регулаторна значително ќе ги намали цените на горивата, најави Бектеши

 73 

Министерот за економија Крешник Бектеши информираше дека од следната недела Регулаторната комисија за енергетика ќе почне да носи одлуки со кои ќе се намали цената на горивата.

-Имајќи ги во предвид вчерашните цени на берзите и цената пред 2 дена, јас очекувам согласно анализата од утре, а многу е важно да се наведе дека веќе од понеделник ќе имаме не поевтини цени од регионот туку значително поевтини цени од регионот, рече Бектеши.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment