Пет возила што вршат јавен превоз имале неисправни сопирачки, акциска контрола на СВР Битола

Полициски службеници од СВР Битола денеска (12.01.2022) од 8 до 14 часот, спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници. При контролата, биле откриени и санкционирани пет возила со неисправни сопирачки, кои веднаш се исклучени од сообраќајот, а изготвени се и соодветни поднесоци.

Од нив четири возила на територија на Битола и едно возило на територија на Прилеп. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment