Полициска акција (видео)апсење на дилер на наркотична дрога кокаин од Кавадарци

 1,005 

На 17.06.2022 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во содејство со СВР Велес.

Одделение за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје во близина на наплатна станица на автопатот ,,Пријателство” запрено е патничко возило фолсваген поло со кавадаречки регистарски ознаки управувано од лицето Д.Г(19) од Кавадарци,кај кого по претходно известен Јавен обвинител и обезбедена наредба од Судија на претходна постапка при извршен личен претрес при што било пронајдено две поголеми полиетиленски пакувања наркотична дрога кокаин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment