Потпалувачот на патничкото моторно возило во Битола е фатен од страна на полицијата

 907 

Денеска (03.11.2022), полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода З.А.(40)од Битола. Тој се сомничи дека на 02.11.2022 во 02.18 часот на ул.„Цане Василев“ во Битола предизвикал пожар на патничко моторно возило „бмв“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на Р.Ф.(60) од Битола. Екипа на Територијалната противпожарна единица Битола го изгаснале пожарот, а повредени лица. По целосно документирање на случајот ќе следува пријава против лицето.- информираат од СВР Битола

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment