Пред Техничко училиште во Битола, поради марихуана лишени од слобода две лица

 1,156 

На 03.10.2022 полициски службеници од СВР Битола на ул.„Михајло Андоновски“, пред Техничкото
училиште во Битола, ги лишиле од слобода Г.И.(24) од Битола и И.Ј.(31) од с.Свето Тодори, Општина
Могила, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против
нив ќе следува соодветна пријава.

СВР Битола официјална информација

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Leave a Comment